Odwiedź nasz drugi sklep Złote i srebrne monety inwestycyjne
Czego szukasz?

1 oz Ag - Armenia 1$ Arka Noego - 2023

Nominał 500 dramów
Kraj pochodzenia Armenia
Rok wydania 2023
Próba 999,9 Ag
Masa 1 oz
Średnica   38,6
Producent Geiger Edelmetalle
Stan zachowania Menniczy
Klasa BU
Certyfikat Nie
Opakowanie kapsel
Kod produktu: 4957516
Opis produktu

Awers: Herb Armenii
Rewers: Arka Noego 

Kluczowe cechy:

  • Dostarczany w kapslach ochronnych, plastikowych tubach po 20 monet lub pudełkach po 500 monet
  • Zawiera 1 uncję trojańskiego czystego srebra próby 999.9 w stanie BU
  • Nominał 500 dramów wspieranych przez Armenię.
  • Awers przedstawia herb Armenii.
  • Rewers przedstawia Arkę Noego.

Armeńskie Srebrne Monety Arka Noego zadebiutowały w 2011 roku. Monety posiadają gwarancję rządu Republiki Armenii i są  tam pełnoprawnym środkiem płatniczym. 

Awers monety Arka Noego z 2023 r. przedstawia herb Armenii. Pieczęć narodowa, oficjalnie znana jako Republika Armenii, oddaje starożytną historię ziem znanych obecnie jako Armenia, XX-wieczną historię rządów sowieckich i współczesną republikę. Wokół herbu znajdują się informacje o wartości nominalnej monety, nazwie kraju emitenta, dacie wybicia monety i jej wadze oraz próbie.

Rewers monety Srebrnej Arka Noego z 2023 r. o wadze 1 uncji przedstawia na pierwszym planie gołębia trzymającego gałązkę oliwną  symbolizującą pokój, w tle widnieje  Arka Noego oraz słońce wschodzące nad górą Ararat. Na krawędzi monety znajduje się napis Arka Noego w językach angielskim i ormiańskim. 

Ważne informacje

W przypadku zakupu produktu w kategorii monety bulionowe stan menniczy oznacza również monety z delikatnymi niedoskonałościami (drobne zarysowania, przebarwienia, mikrorysy obicia rantów czy milk spoty, które mogą powstać na etapie produkcji). Proces realizacji zamówienia sklep rozpoczyna po zaksięgowaniu płatności.

Monety wysyłamy w kapslach ochronnych, w przypadku zakupu większej ilości monety będą wysyłane w oryginalnych opakowaniach producenta (tuby).

Płatność - cena produktu podlega wahaniom kursowym na rynkach finansowych, dlatego na wpłatę czekamy maksymalnie 2 dni robocze (zaksięgowanie płatności na naszym rachunku bankowym). Po tym terminie zamówienie może zostać anulowane lub cena może ulec zmianie.