Odwiedź nasz drugi sklep Złote i srebrne monety inwestycyjne
Czego szukasz?

1 oz Ag - Australia 1$ Brumby 2022 - uncja srebra

Nominał 1 dolar australijski (AUD)
Kraj pochodzenia Australia
Rok wydania 2022
Próba 999,9 Ag
Masa 1 oz
Średnica   40,90
Producent Perth Mint
Stan zachowania Menniczy
Nakład 25 000
Klasa BU
Certyfikat Nie
Opakowanie kapsel
Kod produktu: 4810518
Dostępność: Wysyłka w ciągu 24 h
175.00
Ilość
Zapytaj o produkt
Opis produktu

Awers: Wizerunek królowej Elżbiety II

Rewers: Australijski dziki koń - Brumby  stojąc przy drzewie podnosi przednie kopyto.

Seria australijskich monet Brumby to jedna z najbardziej ekscytujących nowych kolekcji monet bulionowych oferowanych przez mennicę The Perth Mint. Seria przedstawiająca Brumby, czyli dzikie konie żyjące w Australii, została zapoczątkowana w 2020 roku, a  The Perth Mint podążając za trendem, oferuje co roku nowe projekty na rewersie. Kolekcja koncentruje się na srebrnej monecie BU o masie 1 uncji, chociaż dostępne są również inne monety kolekcjonerskie.

Kluczowe cechy:

  • Monety zapakowane są w kapsle ochronne, w zapieczętowanych rolkach po 20 monet lub pudełkach po 100 monet!
  • Trzeci rok dostępności w australijskiej serii Brumby!
  • Limitowana edycja tylko 25 000 sztuk
  • Wyprzedane w mennicy!
  • Zawiera 1 uncję trojańską czystego srebra próby 999.9 w stanie BU.
  • Wyemitowany przez australijską mennicę The Perth Mint o wartości nominalnej 1 USD (AUD).
  • Na awersie Królowa Elżbieta II.
  • Na rewersie Australijski dziki koń Brumby stojąc przy drzewie podnosi przednie kopyto.

Kiedy Europejczycy po raz pierwszy próbowali osiedlić się na kontynencie australijskim, zastali krajobraz pozbawiony koni, wykorzystywanych wówczas w procesach transportowych oraz do pracy na roli. Aby rozwiązać ten problem, Europejczycy zaczęli sprowadzać wykorzystywane do powyższych prac konie z Europy na kontynent australijski.

Na przestrzeni wieków niektóre z tych koni uciekły z farm lub zostały celowo wypuszczane. Nie wyginęły jednak, tworząc zdziczałe stada, które Australijczycy nazywają brudnymi końmi. Niektóre szacunki podają współczesną liczbę tych koni na około 400 000, podczas gdy inne sugerują, że jest to około 200 000 - 250 000.

Królowa Elżbieta II znajduje się na awersie srebrnych monet Brumby 2022 o masie 1 uncji. Jej Królewska Mość jest tutaj pokazana w płaskorzeźbie z prawym profilem oraz Brytyjską Koroną Państwową Jerzego VI na głowie.

Na rewersie australijskich srebrnych monet Brumby 2022 mennica przedstawia konia w pobliżu drzewa. Jałowe drzewo jest jedynym elementem krajobrazu, z wyjątkiem rzadkiej trawy, a Brumby dominuje na środku pola z podniesionym jednym z przednich kopyt.

Srebrne monety Brumby 2022 o masie 1 uncji są dostępne w kapslach ochronnych. Każde 20 monet zapakowane jest w kapsle i szczelnie zamknięte w plastikowych rolkach. Pudełko mennicze zawiera 100 monet (5 rolek po 20 monet każda). Monety te są w stanie Brilliant Uncirculated i są wyposażone w element zabezpieczający w polu rewersu. Nie jest to widoczne gołym okiem i ma postać litery wygrawerowanej mikro-laserem.

Ważne informacje

W przypadku zakupu produktu w kategorii monety bulionowe stan menniczy oznacza również monety z delikatnymi niedoskonałościami (drobne zarysowania, przebarwienia, mikrorysy obicia rantów czy milk spoty, które mogą powstać na etapie produkcji). Proces realizacji zamówienia sklep rozpoczyna po zaksięgowaniu płatności.

Monety wysyłamy w kapslach ochronnych, w przypadku zakupu większej ilości monety będą wysyłane w oryginalnych opakowaniach producenta (tuby).

Płatność - cena produktu podlega wahaniom kursowym na rynkach finansowych, dlatego na wpłatę czekamy maksymalnie 2 dni robocze (zaksięgowanie płatności na naszym rachunku bankowym). Po tym terminie zamówienie może zostać anulowane lub cena może ulec zmianie.