Odwiedź nasz drugi sklep Złote i srebrne monety inwestycyjne
Czego szukasz?

1 oz Ag - 1$ Australia - Lunar Rok Małpy - 2016

Nominał 1 dolar australijski (AUD)
Kraj pochodzenia Australia
Rok wydania 2016
Próba 999,9 Ag
Masa 1 oz
Średnica   45.6
Producent Perth Mint
Stan zachowania Menniczy
Nakład 300 000
Klasa BU
Certyfikat Nie
Opakowanie kapsel
Kod produktu: 677551
Dostępność: Wysyłka do 3 dni
Taniej o 10 %
195.00zł
175.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 195.00
Ilość
Zapytaj o produkt
Opis produktu

Awers: Wizerunek Królowej Elżbiety II 
Rewers: Dwie małpy - osobnik dorosły i młody, siedzące na drzewie brzoskwiniowym

Od 1996 roku australijska mennica Perth Mint jest wiodącym producentem monet z serii Lunar. Już w ramach drugiej serii księżycowej mennica Perth Mint opracowała jedne z najbardziej pożądanych projektów monet inspirowanych chińskim kalendarzem księżycowym.

Kluczowe cechy:

  • NAKŁAD OGRANICZONY DO 300 000 NA CAŁYM ŚWIECIE
  • Wysyłane w pojedynczych plastikowych kapslach
  • Zawiera 1 uncję trojańskiego czystego srebra próby 999,9.
  • Wartość nominalna 1 USD (AUD) jest w pełni wspierana przez rząd Australii.
  • Zawiera zupełnie nowy projekt Year of the Monkey.

Seria Lunar Series II Perth Mint rozpoczęła się w 2008 r., po zakończeniu  serii Lunar I w 2007 r. Każda moneta z serii odpowiada jednemu z 12 znaków chińskiego kalendarza. Rok Małpy zajmuje 9 miejsce w 12 letnim cyklu.

Na awersie monety znajduje się portret brytyjskiej królowej Elżbiety II wykonany przez Iana Rank Broadleya. Ten wizerunek, używany na monetach od Anglii po Australię od 1998 r., jest czwartą odsłoną profilu Królowej,  otoczony jest grawerowanymi imionami, krajem emisji i nominałem monety. 

Na rewersie  monety Year of  the Monkey o masie 1 uncji znajduje się wizerunek dorosłego i młodego osobnika małpy, siedzących na drzewie brzoskwiniowym. Młoda małpka trzyma małą brzoskwinię. Ryciny po tej stronie to „Year of the Monkey” poniżej projektu, znak mennicy „P” mennicy Perth i chiński znak małpy powyżej.

Australijska mennica Perth Mint jest najstarszą działającą placówką w kraju. Otwarta w 1898 roku, była pierwotnie częścią brytyjskiego systemu Royal Mint w Australii. Obecnie jest własnością zarządzaną przez rząd Australii Zachodniej i nie jest powiązana z mennicą narodową Królewskiej Mennicy Australijskiej.

Ważne informacje

W przypadku zakupu produktu w kategorii monety bulionowe stan menniczy oznacza również monety z delikatnymi niedoskonałościami (drobne zarysowania, przebarwienia, mikrorysy obicia rantów czy milk spoty, które mogą powstać na etapie produkcji). Proces realizacji zamówienia sklep rozpoczyna po zaksięgowaniu płatności.

Monety wysyłamy w kapslach ochronnych, w przypadku zakupu większej ilości monety będą wysyłane w oryginalnych opakowaniach producenta (tuby).

Płatność - cena produktu podlega wahaniom kursowym na rynkach finansowych, dlatego na wpłatę czekamy maksymalnie 2 dni robocze (zaksięgowanie płatności na naszym rachunku bankowym). Po tym terminie zamówienie może zostać anulowane lub cena może ulec zmianie.