Odwiedź nasz drugi sklep Złote i srebrne monety inwestycyjne
Czego szukasz?

1 oz Ag - RAM Australia 1$ Rok Królika 2023 - uncja srebra

Nominał 1 dolar australijski (AUD)
Kraj pochodzenia Australia
Rok wydania 2023
Próba 999,9 Ag
Masa 1 oz
Średnica   40
Producent Królewska Mennica Australijska
Stan zachowania Menniczy
Nakład 50 000
Klasa BU
Certyfikat Nie
Opakowanie kapsel
Kod produktu: 5076648
Dostępność: Wysyłka w ciągu 24 h
139.11
Ilość
Zapytaj o produkt
Opis produktu

Awers: Wizerunek Królowej Elżbiety II otoczony chińskim kalendarzem lunarnym 
Rewers: Królik otoczony liliami

Każdego roku Królewska Mennica Australijska wypuszcza nową monetę Lunar na cześć Nowego Roku Chińskiego! Rok 2023 jest Rokiem Królika. Dzięki ograniczonemu nakładowi (50 000 sztuk) i wyraźnym obrazom Brilliant Uncirculated monety te będą wspaniałym dodatkiem do Twojej kolekcji.

Kluczowe cechy:

  • Dostarczane w rolce po 10 monet
  • Limitowana edycja zaledwie 50 000 srebrnych monet
  • Zawiera 1 uncję trojańską czystego srebra próby 999.
  • Wartość nominalna 1 dolara wspieranego przez Australię.
  • Awers przedstawia królową Elżbietę II i koło kalendarza chińskiego.
  • Na rewersie monety znajduje się siedzący królik oraz napis "YEAR OF THE RABBIT" wraz  z chińskim znakiem . 

Srebrne monety Lunar: Rok Królika 1 uncja Srebra 2023 zostały wykonane w mennicy Royal Australian Mint są uważane przez rząd Australii za prawny środek płatniczy. Pojedyncze monety będą dostarczane w kapslach, lub rolkach po 10 monet.

Awers srebrnej monety Lunar: Rok Królika 1 uncja Srebra 2023  przedstawia portret królowej Elżbiety II. Na tym projekcie autorstwa Jody Clark widzimy Jej Królewską Mość zwróconą w prawo, noszącą naszyjnik koronacyjny i państwowy diadem Jerzego IV. Wokół tego wizerunku znajduje się koło kalendarza, na którym znajdują się wszystkie 12 zwierząt chińskiego kalendarza.

Na rewersie Srebrnej Monety Królewskiej Mennicy Australijskiej 2023 znajduje się postać królika. W tym projekcie ciało królika jest skierowane w prawo, a jego głowa jest obrócona pod kątem. Wokół królika są lilie babki lancetowatej, które symbolizują szczęście. Rewers zawiera również symbol zodiaku królika i napisy Rok Królika, 1 uncja 999 Ag.

Zgodnie z tradycją księżycową królik jest uważany za najszczęśliwszego z 12 zwierząt w chińskim kalendarzu. Według popularnej legendy królik został wybrany na zwierzę bogini księżyca Chang’e, gdzie stworzenie zyskało pomyślną reputację. Niektórzy uważają również, że królik jest wcieleniem Chang’e i że jego kształt można zobaczyć w samym księżycu.

Ważne informacje

W przypadku zakupu produktu w kategorii monety bulionowe stan menniczy oznacza również monety z delikatnymi niedoskonałościami (drobne zarysowania, przebarwienia, mikrorysy obicia rantów czy milk spoty, które mogą powstać na etapie produkcji). Proces realizacji zamówienia sklep rozpoczyna po zaksięgowaniu płatności.

Monety wysyłamy w kapslach ochronnych, w przypadku zakupu większej ilości monety będą wysyłane w oryginalnych opakowaniach producenta (tuby).

Płatność - cena produktu podlega wahaniom kursowym na rynkach finansowych, dlatego na wpłatę czekamy maksymalnie 2 dni robocze (zaksięgowanie płatności na naszym rachunku bankowym). Po tym terminie zamówienie może zostać anulowane lub cena może ulec zmianie.