Odwiedź nasz drugi sklep Złote i srebrne monety inwestycyjne
Czego szukasz?

1 oz Ag - Kookaburra - 2022 rok - NGC MS70

Nominał 1 dolar australijski (AUD)
Kraj pochodzenia Australia
Rok wydania 2022
Próba 999,9 Ag
Masa 1 oz
Średnica   40,90
Producent Perth Mint
Stan zachowania NGC MS70
Nakład 500 000
Klasa BU
Certyfikat Nie
Opakowanie kapsel
Dostępność: Wysyłka w ciągu 24 h
349.00
Ilość
Zapytaj o produkt
Opis produktu

Awers: wizerunek królowej Elżbiety II  
Rewers: Ptak Kookaburra siedzący na budynku.

Produkowana od roku 1990 moneta, stanowiąca trzydzieste czwarte wydanie jednej z najpopularniejszej bulionowej serii, Australian Kookaburra. Wybita z 1 uncji srebra w próbie Ag.9999 przedstawia rodzimego ptaka austarlii Kookaburrę. Projekt zawiera napis „KOOKABURRA”, tradycyjny znak  „P” mennicy Perth Mint, rok wybicia monety 2023 oraz wagę i próbę monety.

Kluczowe cechy:

  • 99,99% czystego srebra
  • Australijski prawny środek płatniczy
  • Zabezpieczenie grawerowane mikrolaserowo
  • Zawiera awers upamiętniający Królową Elżbietę II
  • Limitowana seria produkcyjna 500 000 szt.

Wyemitowana po raz pierwszy w 1990 roku australijska Kookaburra to ciesząca się zaufaniem seria srebrnych monet bulionowych z wizerunkiem kultowego ptaka, którego nazwa pochodzi od słowa „gugubarra” z Wiradjuri. Pierwsi mieszkańcy zamieszkujący tereny Australii od dziesiątek tysięcy lat, opowiadają liczne historie o Kookaburrze, która następnie stała się idolem we współczesnej australijskiej sztuce i literaturze.

Projekt rewersu
Kookaburra wyemitowana w 2023 roku stanowi 34 wersję popularnej monety. Przedstawia ona dwa ptaki siedzące na gałęziach wśród stanowiących rodzimy skarb Australii kwiatów Telopea. Projekt zawiera napis „KOOKABURRA”, tradycyjny znak „P” mennicy Perth Mint,  rok wybicia monety 2023 oraz wagę i próbę monety.

Projekt awersu
Moneta przedstawia wizerunek Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II autorstwa Jody Clark.

Zabezpieczenie grawerowane mikrolaserowo
Moneta zawiera element uwierzytelniający w postaci litery wygrawerowanej mikro-laserem. Wykrywalny pod lupą, ma za zadanie znacznie utrudnić podrobienie monety.

Zdjęcie przykładowe, monet z innym numerem slabu.

Ważne informacje

W przypadku zakupu produktu w kategorii monety bulionowe stan menniczy oznacza również monety z delikatnymi niedoskonałościami (drobne zarysowania, przebarwienia, mikrorysy obicia rantów czy milk spoty, które mogą powstać na etapie produkcji). Proces realizacji zamówienia sklep rozpoczyna po zaksięgowaniu płatności.

Monety wysyłamy w kapslach ochronnych, w przypadku zakupu większej ilości monety będą wysyłane w oryginalnych opakowaniach producenta (tuby).

Płatność - cena produktu podlega wahaniom kursowym na rynkach finansowych, dlatego na wpłatę czekamy maksymalnie 2 dni robocze (zaksięgowanie płatności na naszym rachunku bankowym). Po tym terminie zamówienie może zostać anulowane lub cena może ulec zmianie.