Odwiedź nasz drugi sklep Złote i srebrne monety inwestycyjne
Czego szukasz?

1 oz Ag - Lunar III - Rok Bawoła 2021 - NGC MS69

Nominał 1 dolar australijski (AUD)
Kraj pochodzenia Australia
Rok wydania 2021
Próba 999,9 Ag
Masa 1 oz
Średnica   39
Producent Perth Mint
Stan zachowania NGC MS69
Klasa BU
Certyfikat Nie
Opakowanie kapsel
Dostępność: Wysyłka w ciągu 24 h
289.00
Ilość
Zapytaj o produkt
Opis produktu

Awers: Wizerunek królowej Elżbiety II 
Rewers:  Samica bawoła  z młodym cielęciem i umieszczonym nad ich głowami drzewem kwitnącej wiśni, symbolem miłości i piękna 

Moneta Lunar III Rok Bawoła  (Lunar Ox) 1 uncja Srebrna,  wybita przez mennicę  australijską The Perth Mint  jest monetą bulionową. Ta druga moneta z zestawu 12 monet trzeciej serii księżycowej  Perth Mint (Lunar III) rozpoczęła się wraz z Rokiem Myszy (2020), a co roku wypuszczana jest jedna moneta.

Bawół jest drugim z dwunastu zwierząt chińskiego zodiaku. Według jednego z mitów Nefrytowy Cesarz chciał znaleźć sposób na obliczanie czasu. W dniu swoich urodzin postanowił zorganizować wyścig i zaprosić na niego zwierzęta, które mogłyby zostać patronami następnych lat. Bawół miał przybyć jako pierwszy, jednak Szczur oszukał Bawoła, prosząc by ten go podwiózł. Gdy przybyli na przyjęcie, Szczur zeskoczył i wylądował przed Bawołem. W ten sposób Bawół stał się drugim zwierzęciem w chińskim zodiaku.

W kulturze chińskiej Bawół jest cenionym zwierzęciem. Ze względu na swoją rolę w rolnictwie przypisuje się mu pozytywne cechy, takie jak pracowitość i uczciwość.

Ostatnie lata Bawoła to: 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 i 2021.

Australijskie monety Rok Bawoła, będące prawnym środkiem płatniczym, wykonane z 99,99% czystego srebra, będą idealnym prezentem dla rodziców, których dziecko urodziło się w okresie od 12 lutego 2021 r. do 31 stycznia 2022 r.

Zabezpieczenie grawerowane mikrolaserowo
Rewers zawiera zabezpieczenie w postaci litery wygrawerowanej mikrolaserem. Umieszczona na łodydze pszenicy, litera jest widoczna tylko pod lupą.
 

Najważniejsze informacje:

  • Srebrna moneta bulionowa o wadze 1 uncji z limitowanej edycji
  • Zawartość srebra w każdej monecie (w uncjach trojańskich) 1 oz
  • Nominał (wartość nominalna) 1 AUD
  • Czystość / delikatność (gwarantowana przez rząd) 99,99%
  • Masa brutto w gramach (g) 31.135

Zdjęcie przykładowe, monet z innym numerem slabu.

Ważne informacje

W przypadku zakupu produktu w kategorii monety bulionowe stan menniczy oznacza również monety z delikatnymi niedoskonałościami (drobne zarysowania, przebarwienia, mikrorysy obicia rantów czy milk spoty, które mogą powstać na etapie produkcji). Proces realizacji zamówienia sklep rozpoczyna po zaksięgowaniu płatności.

Monety wysyłamy w kapslach ochronnych, w przypadku zakupu większej ilości monety będą wysyłane w oryginalnych opakowaniach producenta (tuby).

Płatność - cena produktu podlega wahaniom kursowym na rynkach finansowych, dlatego na wpłatę czekamy maksymalnie 2 dni robocze (zaksięgowanie płatności na naszym rachunku bankowym). Po tym terminie zamówienie może zostać anulowane lub cena może ulec zmianie.