Odwiedź nasz drugi sklep Złote i srebrne monety inwestycyjne
Czego szukasz?

1 oz Ag - 1$ Bounty Wyspa Cooka - 2022

Nominał 1 dolar (USD)
Kraj pochodzenia Wyspa Cooka
Rok wydania 2022
Próba 999,9 Ag
Masa 1 oz
Średnica   39.73
Stan zachowania Menniczy
Klasa BU
Certyfikat Nie
Opakowanie kapsel
Kod produktu: 4136763
Opis produktu

Awers: Wizerunek Królowej Elżbiety II, wokół którego znajduje się napis "ELIZABETH II", "COOK ISLANDS" wraz z rokiem wybicia monety

Rewers: Trójmasztowy żaglowiec HMS Bounty wraz z nominałem, wagą i próbą monety

Kluczowe cechy:

  • Sprzedawany w kapslach ochronnych, plastikowych tubach po 20 monet lub pudełkach po 500 monet
  • Zawiera 1 uncję trojańskiego czystego srebra próby 999.9 w stanie BU.
  • Nosi wartość nominalną 1 dolara wspieranego przez Wyspy Cooka.
  • Na awersie królowa Elżbieta II.
  • Rewers przedstawia wizerunek HMS Bounty.

HMS Bounty, znany również jako His Majesty's Armed Vessel (HMAV) Bounty, jest jednym z najbardziej znanych żaglowców w historii ludzkości i to z niechlubnych powodów. Pierwotnie zbudowany jako prywatny statek handlowy, został sprzedany Królewskiej Marynarce Wojennej pod koniec wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych i odbył tylko jeden rejs w ramach Królewskiej Marynarki Wojennej. HMS Bounty został wysłany na południowy Pacyfik z misją botaniczną. Celem tej misji było pozyskanie roślin chlebowca do transportu do Brytyjskich Indii Zachodnich.  W trakcie tej wyprawy, doszło do buntu dowodzonego przez Fletchera Christiana, prowadzącego do przejęcia kontroli nad statkiem. Srebrne monety Cook Islands Bounty są wypuszczane corocznie w postaci srebrnych monet bulionowych klasy inwestycyjnej.

 

Na awersie 2022 Cook Islands Bounty Silver Coins znajduje się wizerunek królowej Elżbiety II. Projekt przedstawiony na monetach Wysp Cooka to wizerunek czwartej generacji, stworzony w 1998 roku przez Iana Rank-Broadleya.

Rewers srebrnych monet Bounty 2022 o wadze 1 uncji przedstawia trójmasztowy żaglowiec HMS Bounty 

 

Ważne informacje

W przypadku zakupu produktu w kategorii monety bulionowe stan menniczy oznacza również monety z delikatnymi niedoskonałościami (drobne zarysowania, przebarwienia, mikrorysy obicia rantów czy milk spoty, które mogą powstać na etapie produkcji). Proces realizacji zamówienia sklep rozpoczyna po zaksięgowaniu płatności.

Monety wysyłamy w kapslach ochronnych, w przypadku zakupu większej ilości monety będą wysyłane w oryginalnych opakowaniach producenta (tuby).

Płatność - cena produktu podlega wahaniom kursowym na rynkach finansowych, dlatego na wpłatę czekamy maksymalnie 2 dni robocze (zaksięgowanie płatności na naszym rachunku bankowym). Po tym terminie zamówienie może zostać anulowane lub cena może ulec zmianie.