Mikołaj Kopernik zapoczątkował rewolucję naukową i miał znaczący wpływ na jej rozwój. Jego najważniejszym osiągnięciem jest teoria heliocentryczna, która głosiła, że Ziemia i inne planety krążą wokół Słońca, a nie odwrotnie, jak wówczas uważano. Kopernik opublikował tę teorię w swoim dziele zatytułowanym „De revolutionibus orbium coelestium” (O obrotach sfer niebieskich).
Na awersie monety widać postać znamienitego uczonego, spoglądającego w kierunku Słońca.
Na rewersie zaś znajduje się cały układ słoneczny, jaki znano w XVI wieku, herb Banku Centralnego Malty oraz znak menniczy Germania Mint. Autorką monety jest Natalia Danysz.
W przypadku zakupu produktu w kategorii monety bulionowe stan menniczy oznacza również monety z delikatnymi niedoskonałościami (drobne zarysowania, przebarwienia, mikrorysy obicia rantów czy milk spoty, które mogą powstać na etapie produkcji). Proces realizacji zamówienia sklep rozpoczyna po zaksięgowaniu płatności.
Monety wysyłamy w kapslach ochronnych, w przypadku zakupu większej ilości monety będą wysyłane w oryginalnych opakowaniach producenta (tuby).
Płatność - cena produktu podlega wahaniom kursowym na rynkach finansowych, dlatego na wpłatę czekamy maksymalnie 2 dni robocze (zaksięgowanie płatności na naszym rachunku bankowym). Po tym terminie zamówienie może zostać anulowane lub cena może ulec zmianie.
Rewers: ukazuje kangura, koalę oraz kookaburrę, wśród akacji - narodowego emblematu kwiatowego Australii Srebrna

Rewers: Herb Banku Centralnego Malty Odwieczna walka dobra ze złem wydaje się nie mieć końca… To motyw przewodni
